Klima ve VRF Sistemleri

VRV (VRF)

VRV (VRF) klima sistemlerini kısaca tanımlamak gerekirse, VRF klima sistemi değişken debili soğutucu akışkan sistemleri anlamına gelir. Yani sistem, içerisinde barındırdığı akışkan debisini değiştirerek ihtiyaç duyulan kapasiteyi tam ve net olarak ayarlayabilmektedir. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufuna odaklanmış gelişmiş uygulama esnekliği sağlar. Çok katlı bir plazadan bir tek villaya kadar yeni yapılan ve mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı sağlamaktadır.
VRV klima sistemleri, Heat Recovery VRV aynı anda ısıtma ve soğutma yapan, Heat Pump VRV ise aynı anda sadece ısıtma yada sadece soğutma yapan sistemler olmak üzere ikiye ayrılır.

Klima


İnsan yaşamın önemli bir bölümü kapalı mekanlarda geçmektedir ve yaşamımızın birçok noktasında gerek barındığımız gerek sosyalleştiğimiz bu mekanların konfor şartlarının sağlanması iklimlendirme sistemlerinin can alıcı ekipmanı olan klimalar ile mümkün hale gelmektedir. Konfor şartlarının sağlanabilmesi içinde yaşam alanınıza uygun klima tipini ve kapasitesini belirleyip COP etki katsayısı ve EER enerji verimlilik oranı yüksek olan klimaların seçilmesi gerekir.

[URIS id=356]

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir